5 juli 2014 - 16:25 - Marokko
Negen uur na de instorting van een huis in Casablanca, wisten de reddingswerkers een zestigjarige dakloze levend onder het puin vandaan te halen. Het onbewoond gebouw in de wijk Derb Maaizi in Casablanca stortte donderdagnacht gedeeltelijk in.
De dakloze man bracht regelmatig de nacht door in het verlaten gebouw. Een andere, jongere dakloze, had het huis op tijd kunnen verlaten. Hij hoorde een krakend geluid rond 01:15 ’s nachts en verliet het huis onmiddellijk zonder zijn slapende metgezel te verwittigen.
De hulpdiensten werden pas drie uur na de instorting verwittigd door een buur die gekreun en iemand om hulp hoorde roepen.
Na enkele uren graven lukte het de brandweer om de zestigjarige man te vinden. Hij kreeg een helm op zijn hoofd waarna nog eens zes uren nodig waren om hem van onder het puin te halen. Met touwen en ijzeren kettingen werden grote blokken beton weggehaald. Rond 10 uur was de oude man eindelijk vrij.
Het slachtoffer werd gered dankzij een grote betonblok die hem van de rest van het vallende puin had beschermd. Hij werd met spoed naar het Moulay Youssef ziekenhuis gebracht en is buiten levensgevaar.
Het medisch personeel vertelde aan persbureau MAP dat de man wonderbaarlijk genoeg geen breuken had opgelopen. Dokter Jabrane Bouayad liet weten dat hij minstens 48 uur ter observatie in het ziekenhuis zou worden gehouden.
Het is niet de eerste keer dat een huis instort in de wijk Derb Maizi. In juni 2012 waren twee mannen een een meisje omgekomen bij de instorting van hun huis.
Volgens Es-Said Zniber, secretaris-generaal van het ministerie van Huisvesting, wonen ruim 144.000 Marokkaanse gezinnen in huizen die dreigen in te storten.
Lees meer
In Casablanca zijn zeker acht mensen om het leven gekomen bij de instorting van drie gebouwen in de wijk Bourgogne. Volgens een verklaring van lokale autoriteiten raakten ook...
Vier bouwvakkers zijn op dinsdag ernstig gewond geraakt bij de instorting van een huis in de oude medina van het zuid-Marokkaanse Marrakech.
Bij de instorting van de drie woongebouwen in de wijk Arsat Ben Slama in Casablanca, zijn twee mensen omgekomen. Ook raakten vijf mensen gewond volgens de wilaya van Casablanca.
In Marrakech zijn twee kinderen van 4 en 6 jaar en hun tante omgekomen bij de instorting van een huis. Meerdere mensen raakten gewond.
In het Marokkaanse Sidi Ifni is het lichaam van een 72-jarige man gevonden. Het slachtoffer was sinds de overstromingen van november vermist.
In de regio van Guelmim in het zuiden van Marokko zijn woensdagavond vier kinderen van eenzelfde familie omgekomen bij de instorting van een lemen huis.
Twee mannen en een meisje zijn zaterdagochtend gedood in de instorting van een huis in de medina van Casablanca, volgens een voorlopige balans van de lokale overheden.
Twee mensen zijn omgekomen in de gedeeltelijke instorting van een huis in de nacht van maandag op dinsdag in Casablanca. De instorting werd veroorzaakt door de vele regen.
In de oude medina van Casablanca zijn deze week zes gebouwen ingestort. Een vrouw raakte gewond. De andere bewoners wisten de gebouwen op tijd te verlaten.
Een man en twee kinderen zijn dinsdag omgekomen bij de instorting van de muur van hun huis in douar Ahmer, in de regio van Marrakech.