30 april 2020 - 14:40 - Wereld
Hassan, 45 jaar, leefde al jaren op straat. Hij werd op de vierde dag van de Ramadan dood aangetroffen op straat in het Franse Argenteuil.
De veertiger was bekend in de wijk en sliep gewoonlijk nabij een supermarkt. "Het was een uitzonderlijk en heel lief iemand, ik kan met moeite bevatten dat hij dood is.", zegt Corine, een vriendin van Hassan die ook dakloos is. De twee verbleven ruim een jaar in dezelfde straat.
"De wijk was solidair met hen. Omdat ze heel regelmatig lagen te slapen lieten we af en toe iets achter in hun slaap.", vertelt Samira, een vrouw uit de wijk, aan Le Parisien. "Wanneer hij wilde betalen haalde hij zijn bankkaart naar boven. Dus we brachten hem eten terwijl hij lag te slapen.", bevestigt Mohamed, die in een nabijgelegen beenhouwerij werkt.
Een moeilijk verleden en veel verslavingen leidden Hassan op straat volgens het gemeentehuis van Argenteuil. De man werd door de sociale diensten en de Rode Kruis bijgestaan. Hij had de dinsdag voor zijn overlijden voor het laatst contact met vrijwillige sociale werkers en vertelde hen toen dat hij niets nodig had.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"