Corrupte commissaris opgepakt in Salé
De Marokkaanse politie wordt opnieuw geteisterd door een corruptiezaak. Een commissaris en zijn medeplichtige werden eerder deze week op heterdaad betrapt.
20 juni 2017 - 19:10 - Marokko
Meerdere politieverantwoordelijken in Casablanca werden in de afgelopen dagen gestraft wegens « ernstige fouten ».
Volgens Assabah gaat het om drie commissarissen, een districtverantwoordelijke en een verkeersverantwoordelijke in Ain Chock. Sommigen kregen een berisping en anderen werden overgeplaatst.
Het blad stelt dat de sancties werden opgelegd na een onderzoek van een speciale commissie van de nationale veiligheidsdienst DGSN.
Andere politieverantwoordelijken, waaronder de commissaris van het district Moulay Rachid, werden geschorst wegens corruptie. Ze waren op heterdaad betrapt toen ze 1500 dirham smeergeld ontvingen.
Lees meer
De Marokkaanse politie wordt opnieuw geteisterd door een corruptiezaak. Een commissaris en zijn medeplichtige werden eerder deze week op heterdaad betrapt.
Een gemeentevoorzitter is in Marokko door de politie op heterdaad betrapt toen hij smeergeld ontving. Hij werd in de val gelokt door de Koninklijke gendarmerie in Aït Sidi Daoud...
Een rechter bij het Hof van Beroep in Rabat is dinsdag op heterdaad betrapt terwijl hij smeergeld ontving.
Rachid Mechqaqa, de rechter die vorige week in Rabat was gearresteerd op verdenking van corruptie, is deze week naar de Oukacha gevangenis gestuurd.
Twee van corruptie verdachte hooggeplaatsten van de Marokkaanse politie in Ksar El Kebir werden deze week geschorst.