4 februari 2012 - 08:50 - Marokko
Het Franse tijdschrift "Nouvel Observateur" is opnieuw het slachtoffer van censuur in Marokko. Het laatste nummer van het magazine mag er niet verkocht worden.
"Nouvel Observateur", reeds verboden in januari, mag ditmaal Marokko niet binnen vanwege een voorstelling van God. Dit is zowel verboden door de islam als door de Marokkaanse wet.
De nieuwe communicatie-minister, Mustapha El Khalfi, legt uit dat dit geen geval van vrijheid van meningsuiting is, maar van rechtshandhaving. Het tijdschrift mag wel worden gecommercialiseerd als de afbeelding wordt verwijderd.
De illustratie in kwestie is eigenlijk een beeld uit de animatiefilm ’Persepolis’, die plaatsvindt in Iran en waar een meisje met God converseert.
Marokko is een communicatieprogramma aan het opstellen ter bestemming van Franse media om dergelijke incidenten in de toekomst te voorkomen.
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie