29 december 2012 - 15:59 - Marokko
Driss Boutarda van de Beweging 20 februari werd donderdag veroordeeld tot één jaar gevangenis. Hij was begin december aangehouden nadat hij op een demonstratie Koning Mohammed VI had geïmiteerd.
De jonge activist werd schuldig bevonden aan drugshandel en kreeg ook nog een boete van 5000 dirham opgelegd door de rechtbank in Rabat.
Zijn advocaat, Smail Ammar, ondersteund door de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH, spreekt van een politiek proces. Driss Boutarada is volgens hem gestraft omdat hij aan een demonstratie voor het Parlement in Rabat, hed deelgenomen in een outfit van de Koning steunend op een stok. Dat gebeurde twee dagen vóór zijn arrestatie.
Koning Mohammed VI was eind november tijdens een bezoek aan Nador, op televisie gekomen met een orthopedisch stok.
In Marokko bevinden zich een 70-tal leden van de Beweging 20 februari in de gevangenis. Zij worden voornamelijk beschuldigd van drugshandel, verboden demonstraties en geweld tegen de politie.
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko breekt exportrecord voor asperges, België nr 1 klant
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Legale cannabis in Marokko "niet om coffeeshops te openen!"
Oplichter steelt luxe Mercedes met slimme truc in Tetouan
ToxicPanda-malware steelt bankgegevens in Marokko
Koning Mohammed VI stuurt 180 ton hulp naar Gaza