Zoeken

Man krijgt celstraf voor brandstichting bij moskee

- Wereld

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Een 52-jarige man is deze week tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld nadat hij een poging had gedaan om een moskee in het Franse Behren-les-Forbach in brand te steken.

De vijftiger had de voordeur en een pilaar van de moskee met benzine overgoten toen hij van mening veranderde.

Volgens Franse media vertelde de man dat hij dronken was op het moment van de feiten. Hij zou op Facebook hebben gelezen dat “buitenlanders de dood zaaien en onze eigendommen vernielen. Daarom dwingen ze ons om hen uit ons land te zetten en moskeeën te vernietigen. Ik speelde het spel. Ik was dronken, ik had een spontane reactie.".

Hij zou naar eigen zeggen iemand in de moskee hebben gezien, waardoor hij van zijn plan afzag en wegliep. Hij verklaarde dat hij enkel wilde dat het naar benzine zou ruiken om moskeegangers bang te maken, zodat ze niet meer naar de moskee zouden gaan. “Ik wilde hen bang maken zoals zij ons bang maken”.

Voor deze feiten werd de man tot 18 maanden gevangenisstraf veroordeeld waarvan negen maanden voorwaardelijk. Hij zal drie jaar lang onder toezicht blijven en zal zich moeten laten behandelen.

Lees meer

Verenigde Staten: 5 jaar celstraf voor man die moskee wilde platbranden

De Amerikaanse justitie heeft een verdachte tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij een moskee in de wijk Roxbury in Boston in brand wilde steken.

Man opgepakt die hakenkruizen op moskee tekende

De Franse politie heeft vorige week een man gearresteerd die een moskee aan het bekladden was in Châteauneuf-sur-Cher, in het centrum van Frankrijk.

Moskee door brand verwoest in Zweden (video)

Een moskee in de stad Örebro in Zweden werd in de nacht van maandag op dinsdag grotendeels verwoest door een brand.

Bomaanslag in moskee in de Verenigde Staten

In het islamitisch centrum Dar Al Farooq bij de moskee van Bloomington in het Amerikaanse Minnesota is zaterdag een bom ontploft.

Amerikaan tot 15 jaar cel veroordeeld voor vernielen moskee

Een 37-jarige Amerikaan is vorig week tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het vernielen van een moskee in Titusville, in het Amerikaanse Florida.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team