Bootje met Vietnamese vluchtelingen onderschept in Sebta
De Spaanse Guardia Civil heeft tijdens de weekend in Sebta een bootje onderschept met vier Vietnamese vluchtelingen en twee Marokkanen aan boord.
27 februari 2013 - 21:30 - Marokko
De politie heeft een mensensmokkelnetwerk opgerold in de haven van Tanger Med. Minderjarige migranten uit Kelâat Es-Sraghna, Beni Mellal en Sidi Kacem werden per boot Spanje binnengesmokkeld.
Negentien mensen werden gearresteerd, waaronder zeven Brink’s agenten. Zij waren belast met de controle, met honden, van vrachtwagens op weg naar Europa.
De Brink’s agenten werden op voorhand gewaarschuwd wanneer een vrachtwagen een verstekeling aan boord had. Zo wisten ze wanneer ze de honden ver van een voertuig moesten houden.
Tien minderjarige migranten werden later door de politie aangehouden in een dorpje nabij Tanger Med, meldt Akhbar Al Yaoum.
De politie is nog op zoek naar een medeplichtige afkomstig uit Safi. Zijn aanhouding zou moeten leiden tot nog meer handlangers, namelijk personeelsleden van transportbedrijven.
Lees meer
De Spaanse Guardia Civil heeft tijdens de weekend in Sebta een bootje onderschept met vier Vietnamese vluchtelingen en twee Marokkanen aan boord.
Een douane-inspecteur van Tanger Med, werd onlangs gehoord door een onderzoekscommissie van de douane, over acht ton drugs dat via de Marokkaanse haven Spanje was...
De Spaanse politie heeft in Melilla een bende mensenhandelaren ontmanteld, die migranten vanuit Marokko Europa binnensmokkelden.
Twee corrupte politieagenten zijn vorige week aangehouden in Tizi n’Isly, regio Beni Mellal. De twee werden op heterdaad betrapt door inspecteurs van de Koninklijke Gendarmerie.
De Marokkaanse kustwacht heeft op maandag een zestigtal illegale migranten uit Afrika van hun bootjes gehaald in de Straat van Gibraltar.