Ruim 12 hectare bos door brand verwoest in Al Hoceima
Eerder deze week heeft een brand ruim 12 hectare bos in de regio van Al Hoceima verwoest.
- Marokko
Een hevige bosbrand heeft donderdag 8 hectare van het Bouskoura-bos in de regio Al Hoceima verwoest. Dat meldt Abdelaziz Edoiyer, voorzitter van de lokale afdeling van de Staatsdienst voor Water en Bossen.
Een bosbewoner zou de brand ongewild hebben veroorzaakt toen hij stoppels verbrandde op zijn veld.
Mensen van de civiele bescherming, de dienst voor water en bossen, het leger, de zeemacht en de Koninklijke Gendarmerie hebben deelgenomen aan de blusoperaties.
De brand verwoestte vooral eucalyptusbomen in het natuurgebied dat op een tiental kilometers ten noorden van Izemmouren ligt.
In Marokko wordt 99% van de bosbranden veroorzaakt door de mens. Volgens cijfers van de Staatsdienst voor Water en Bossen werden vorig jaar 6696 hectare bos in de as gelegd.
Lees meer
Eerder deze week heeft een brand ruim 12 hectare bos in de regio van Al Hoceima verwoest.
Een enorme bosbrand heeft eerder deze week ruim 17 hectare van het Hezmar bos in de regio van Tetouan verwoest. De brand woedde ruim 24 uur lang.
In de regio Oued Lil nabij Tetouan heeft een grote bosbrand ruim 290 hectare verwoest. De brandweer kreeg de bosbrand pas zondag onder controle.
In het noord-Marokkaanse Chefchaouen heeft een grote natuurbrand ruim 95 hectare bos vernield. De brand woedde volgens persagentschap MAP van maandag tot woensdag.
Twee bosbranden hebben ruim 100 hectare bos verwoest in M’diq-Fnideq, in de regio van het noord-Marokkaanse Tetouan.