Begindatum Ramadan vanavond bekend in België
Het Executief van de Moslims van België zal vanavond de begindatum van de maand Ramadan bekend maken.
15 mei 2018 - 16:00 - Nederland
De Saoedische autoriteiten komen vanavond samen om de begindatum van de Ramadan vast te stellen.
Het Hooggerechtshof van Saoedi-Arabië laat in een verklaring weten dat waarnemers vanavond de maan zullen aanschouwen. Wordt de maansikkel die de eerste dag van de Ramadan aankondigt gezien, dan zal het vasten morgen beginnen.
Ook in België en Frankrijk wordt vanavond naar de maan gekeken door officiële waarnemers. In Marokko gebeurt dat pas morgen volgens het ministerie van Islamitische zaken.
Vasten tijdens Ramadan is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart.
Lees meer
Het Executief van de Moslims van België zal vanavond de begindatum van de maand Ramadan bekend maken.
Moslims in België vieren morgen, vrijdag 15 juni 2018, Eid ul-Fitr, feest van het einde van de Ramadan.
In Nederland begint de Ramadan dit jaar op maandag 6 mei. De begindatum van de vastenmaand werd door de autoriteiten in Saoedi-Arabië bevestigd.
In Nederland is het vandaag de laatste dag Ramadan. Morgen, vrijdag 15 juni, vieren de moslims Eid ul-Fitr. Het hooggerechtshof van Saoedi-Arabië bevestigde vanavond de datum.
In Nederland begint de Ramadan dit jaar op vrijdag 24 april. De begindatum van de vastenmaand werd door de autoriteiten in Saoedi-Arabië bevestigd.