Marokkaans politie treedt op tegen bedelaars, duizenden arrestaties
De Marokkaanse politie treedt steeds strenger op tegen bedelaars. Sinds het begin van het jaar werden duizenden bedelaars gearresteerd.
- Marokko
In de eerste zes maanden van het jaar werden in Marokko maar liefst 256.171 mensen gearresteerd. Dat laat de nationale veiligheidsdienst DGSN in een verklaring weten.
De arrestaties hebben betrekking tot verschillende misdaden zoals drugshandel, agressies en wapenbezit. Zo werden 9721 mensen met messen een gelijkaardige wapens gearresteerd.
De DGSN heeft deze cijfers vrijgegeven na de start van een petitie op internet waarin aan de politie wordt gevraagd om in te grijpen tegen het snel stijgend aantal aanvallen in grote steden. Op sociale media is de actie bekendgemaakt met de hashtag #Zero_Grissage.
Lees meer
De Marokkaanse politie treedt steeds strenger op tegen bedelaars. Sinds het begin van het jaar werden duizenden bedelaars gearresteerd.
In slechts een week tijd heeft de politie in Oujda ruim 1500 mensen gearresteerd voor voornamelijk drugshandel, geweld en seksuele misbruik.
In het noord-Marokkaanse Tanger zijn in de maanden juli en augustus maar liefst 13.000 mensen gearresteerd voor diverse misdrijven.
De veiligheidsdiensten hebben tijdens een actie tegen criminaliteit in Fez en regio ruim 4200 mensen gearresteerd voor diverse delicten.
Sinds het begin van het jaar werden 20.000 mensen in Tanger door de politie gearresteerd. In dezelfde periode werden 60.000 identiteitscontroles uitgevoerd.