Mobiele politie Marrakech grijpt bijna 2000 keer in in 10 dagen
Tussen 19 maart en 1 april dit jaar heeft de mobiele brigade van de politie in Marrakech 1770 keer moeten ingrijpen volgens de DGSN.
21 augustus 2017 - 16:37 - Marokko
De nationale veiligheidsdienst DGSN heeft in een verklaring de arrestatie aangekondigd van bijna 30.000 mensen in een twintigtal dagen in Marokko.
Tussen 1 en 18 august werden 28.522 mensen gearresteerd voor diverse criminele feiten, aldus de DGSN. De arrestaties hebben voornamelijk betrekking tot drugshandel.
De DGSN stelt dat 20.944 mensen op heterdaad werden betrapt, waarvan 7075 drugs bij zich hadden. 1655 verdachten worden van geweldsdelicten en wapenbezit beschuldigd. De rest van de arrestanten worden van seksuele misbruiken, dronkenschap, rijden onder invloed en financiële misdaden verdacht.
In dezelfde periode werd 803 kilo chira en 93.808 drugspillen in beslag genomen. Tegen 7578 arrestanten liep tevens een nationaal arrestatiebevel.
Lees meer
Tussen 19 maart en 1 april dit jaar heeft de mobiele brigade van de politie in Marrakech 1770 keer moeten ingrijpen volgens de DGSN.
De politieprefectuur van Casablanca kreeg in de afgelopen weken veel kritiek vanwege de stijging van de criminaliteit in de stad. De prefectuur heeft daarom enkele cijfers over...
Sinds het begin van het jaar werden ruim 12.000 mensen door de politie in Fez gearresteerd voor diverse misdaden.
In Fez werden sinds het begin van het jaar 10.497 verdachten tegen wie een nationaal arrestatiebevel was uitgevaardigd, door de politie gearresteerd.
Tussen mei 2018 en mei 2019 hebben de veiligheidsdiensten in Marrakech 61.278 mensen gearresteerd.