Zoeken

België: Arabische lessen in scholen Charleroi

- België

Geschreven door Laila A.

Sinds het begin van het schooljaar worden in zes scholen in het Belgische Charleroi Arabische taallessen gegeven. Dit leuk initiatief is te danken aan Schepen van onderwijs Serdar Kilic.

De taallessen worden twee uur per week na de gewone lesuren door docenten afkomstig uit Marokko gegeven. In totaal hebben 120 kinderen zich ingeschreven om Arabisch te leren.

Volgens Serdar Kilic gaan de lessen eveneens over de Marokkaanse cultuur en de Arabische taal in het algemeen. Op dezelfde wijze worden ook taallessen Turks georganiseerd. Met religie zal neutraal worden omgegaan.

De schepen oordeelt dat het initiatief "het samenleven zal bevorderen. We hebben kinderen uit allochtone gezinnen die een minimum aan kennis nodig hebben over hun cultuur van herkomst om de banden te behouden. Dat is belangrijk omdat je nooit een cultuur mag opgeven voor een ander. We moeten in staat zijn het beste uit alle culturen te halen".

Lees meer

78% leerlingen in Marokko begrijpen de lessen op school niet

Minister Rachid Belmokthar van Onderwijs heeft zorgwekkende uitspraken gemaakt over het niveau van leerlingen in Marokkaanse scholen.

Binnenkort ook Britse scholen in Marokko

In september 2016 zullen naar verwachting meerdere Britse school de deuren openen in Marokko. In het koninkrijk zijn reeds reeds Belgische, Franse en Spaanse scholen gevestigd.

Ophef in België om komst Marokkaanse politiemensen

Om de radicalisering onder jongeren te bestrijden heeft de Belgische minister van Binnenlandse zaken een beroep gedaan op Marokkaanse politieagenten. Zijn initiatief zorgt voor...

Belgische minister: Arabisch onderwijzen in Belgische scholen een must

André Flahaut, minister van Begroting in de Franse Gemeenschapsregering, is van mening dat het Arabisch in Franstalige scholen in België moet worden onderwezen.

Amazigh op school in Marokko: 5000 docenten voor 550.000 leerlingen

Onderminister Khalid Berjaoui van onderwijs heeft dinsdag laten weten dat in Marokko momenteel 5000 docenten het Amazigh onderwijzen aan 550.000 leerlingen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team