30 september 2015 - 23:40 - Marokkanen in het buitenland
Sinds het begin van het schooljaar worden in zes scholen in het Belgische Charleroi Arabische taallessen gegeven. Dit leuk initiatief is te danken aan Schepen van onderwijs Serdar Kilic.
De taallessen worden twee uur per week na de gewone lesuren door docenten afkomstig uit Marokko gegeven. In totaal hebben 120 kinderen zich ingeschreven om Arabisch te leren.
Volgens Serdar Kilic gaan de lessen eveneens over de Marokkaanse cultuur en de Arabische taal in het algemeen. Op dezelfde wijze worden ook taallessen Turks georganiseerd. Met religie zal neutraal worden omgegaan.
De schepen oordeelt dat het initiatief "het samenleven zal bevorderen. We hebben kinderen uit allochtone gezinnen die een minimum aan kennis nodig hebben over hun cultuur van herkomst om de banden te behouden. Dat is belangrijk omdat je nooit een cultuur mag opgeven voor een ander. We moeten in staat zijn het beste uit alle culturen te halen".
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora