14 april 2025 - 13:00 - Wereld
De Spaanse neonazi-leidster Isabel Medina Peralta is veroordeeld tot een jaar cel voor het aanzetten tot haat tegen Marokkaanse migranten. Haar opruiende taal tijdens een protest in 2021 bij de Marokkaanse ambassade in Madrid, waarin ze sprak over "raciale verdringing" en "oorlog tegen de indringer", werd door de rechter gezien als een directe aansporing tot discriminatie en geweld.
Peralta’s verklaringen tijdens de verboden demonstratie van de neonazistische organisatie Bastion Frontal wakkerden vijandigheid jegens Marokkanen aan. Naast de gevangenisstraf kreeg ze een boete. De context van de protesten was de recente aankomst van duizenden migranten in Ceuta, wat leidde tot hooglopende discussies over immigratie in Spanje.
Lees ook: Marokkaanse tiener uitgewezen na nazigroet
De Spaanse autoriteiten benadrukten dat de veroordeling niet bedoeld is om afwijkende meningen te onderdrukken, maar om haatzaaien en geweld te bestrijden. Bastion Frontal, actief in Madrid, staat bekend om zijn extreme nationalistische en racistische gedachtegoed en acties gericht tegen immigranten, met name Marokkanen en moslims.
Lees ook: Oekraïne: kogels met varkensvet om moslimsoldaten te doden (video)
De veroordeling van Peralta is een duidelijk signaal tegen haatzaaien en een maatregel om kwetsbare groepen te beschermen. Haar haatdragende boodschap had via internet een groot bereik. De Spaanse justitie heeft met dit vonnis een belangrijke grens getrokken tegen extremisme.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens