21 februari 2019 , 14:02 - Fouad Badel - Sport
Voor Amine Harit is zijn echte team zijn familie: zijn vader, zijn moeder, zijn zus en zijn broer. De Marokkaanse international droomt er nu van om zijn eigen gezin te stichten.
Amine Harit begon met voetballen om zijn plek te vinden in zijn wijk in Pontoise, die hij "gevaarlijk" noemt in een interview met The players tribune.
"We woonden met mijn vader, mijn moeder, mijn broer en mijn zus samen in een kleine huis. Ze waren mijn team, mijn alles. In Pontoise is het belangrijk dat je een team hebt. Want in het begin van de jaren 2000 was het niet de meest veilige stad", vertelt de 21-jarige middenvelder.
Zijn keuze voor het Marokkaans elftal noemt hij een heel natuurlijke keuze. "Ik hoorden mensen zeggen dat ik Marokko had gekozen omdat het gemakkelijker was. Ik hou van Frankrijk, maar Marokko, de Marokkanen, het zijn ook mijn mensen. Ik voel een echte band met het land, een band die ik niet kan uitleggen. Frankrijk heeft met enorm veel gegeven, maar mijn familie is alles voor me. En ze zijn Marokkaans. Mijn grootouders, mijn tantes, ooms, neven, velen leven nog in Marokko. Dus toen ik moest kiezen voor wie ik zou spelen, voelde ik dat ik het hen schuldig was."
Amine Harit, die in de afgelopen weken in opspraak kwam vanwege zijn nachtelijke uitstapjes en gedrag bij Schalke 04, heeft nu een nieuwe droom: een eigen gezin stichten en kinderen hebben.
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Zakaria El Ouahdi kiest familie boven carrière
PSG wil "hoge prijs" betalen voor Marokkaans talent
Marokko toont solidariteit: shirts Palestino-club massaal verkocht
Lamine Yamal: "Mijn grootmoeder offerde zich op"