9 december 2016 - 11:06 - Economie
De Verenigde Staten hebben voor 7 miljard dollar aan wapencontracten met vier Arabische landen waaronder Marokko goedgekeurd.
Het US State Department liet donderdag weten dat de overeenkomsten betrekking hebben tot de aankoop van straaljagers, helikopters, raketten en machinegeweren.
Deze overeenkomsten werden met vier Arabische bondgenoten van de Verenigde Staten gesloten, met name Saoedi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar en Marokko.
Wat betreft Marokko hebben de Amerikaanse autoriteiten de verkoop goedgekeurd van 1200 TOW 2A anti-tank raketten. Die zullen door de wapenfabrikant Raytheon worden geleverd en 108 miljoen dollar kosten.
Saudi-Arabië bestelde voor 3,51 miljard dollar aan wapens met inbegrip van 48 CH-47F Chinook helikopters met reservemotoren en machinegeweren. De Verenigde Arabische Emiraten zullen 3,5 miljard dollar betalen voor 27 gevechtshelikopters AH-64E Apache terwijl Qatar voor 781 miljoen dollar aan wapens heeft besteld.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul
Marokko en Turkije sluiten cruciale overeenkomsten
Chinese export domineert handel met Marokko
Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst
Duitse Benteler bouwt nieuwe fabriek in Marokko
Marokko ontdekt massale fraude met geldtransfers
Economische groei Tanger-Tetouan-Al Hoceima verbergt kloof
Turkije en Marokko willen miljardenhandel eerlijker verdelen