20 januari 2016 - 18:00 - Economie
Hexcel Corporation heeft eerder deze week de bouw van een nieuwe fabriek in Casablanca aangekondigd. De Amerikaanse vliegtuigbouwer zal 20 miljoen euro in de nieuwe fabriek investeren en belooft 250 nieuwe banen.
De fabriek komt in de industriële zone van Midparc, nabij de luchthaven van Casablanca. Daar zijn ook onder meer Airbus, Bombardier en Safran gevestigd, enkele van de grootste klanten van Hexcel.
"De komst van Hexcel naar Marokko werd sterk gemotiveerd door de nabijheid van onze klanten die reeds in het land gevestigd zijn en onze wil om deel uit te maken van de luchtvaartindustrie in de vrije zone Midparc Casablanca", aldus Thierry Merlot, vice-president van de groep en CEO van Hexcel Europa.
Minister Moulay Hafid Elalamy van Industrie en Handel verklaarde dat de keuze van Hexcel het zoveelste bewijs is dat grote investeerders in Marokko vertrouwen. Het land heeft zich volgens de bewindsman tot een echte industriële hub voor de luchtvaartindustrie ontwikkeld.
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset
Frans-Marokkaanse Koh-Lanta-deelnemer plots overleden
Diaspora-boycot ontkracht: Al Hoceima bomvol
Marokkaanse voetbalbond belooft spelers dikke premies
Zwerfdier in Marokko verzorgen? Tot 150.000 dirham boete!
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Marokko koploper voor Turkse export
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Marokko breekt exportrecord voor asperges, België nr 1 klant
Fiscus Marokko start jacht op onbebouwd grond
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis, verkopen kelderen dramatisch