14 oktober 2024 - 19:40 - Cultuur
De aankondiging dat de Algerijnse zanger Cheb Bilal zal optreden op het vierde Nationale Appelforum op 19 oktober in Midelt, heeft geleid tot felle discussies op sociale media. Veel Marokkaanse internetgebruikers zijn tegen zijn komst en herinneren aan de controversiële uitspraken die de artiest deed over Marokko.
In mei 2016 gaf Cheb Bilal een interview aan de Algerijnse tv-zender Echourouk, waarin hij uitspraken deed die door Marokkanen als beledigend werden ervaren. Hij zei onder andere dat hij geen Marokkaanse nationaliteit wilde, omdat hij die "niet nodig had, zelfs niet als hij hem gratis zou krijgen". Deze uitspraken leidden tot grote verontwaardiging. Internetgebruikers beschuldigden de zanger ervan zijn succes bij het Marokkaanse publiek te verloochenen.
Lees ook: Cheb Bilal wil niet meer in Marokko optreden
Hoewel Cheb Bilal later in een video probeerde de gemoederen te bedaren door te zeggen dat "de Marokkaanse nationaliteit in zijn hart zit", is de kritiek niet verstomd. Veel Marokkanen zien de uitspraken van de raï-zanger als een aantasting van de nationale waardigheid en een betwisting van de rol die Marokko in zijn carrière heeft gespeeld.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set
Marokkaanse actrice Naïma Bouhmala overleden