27 november 2024 , 11:20 - Saïd Amraoui - Sport
Yousri Bouzok, Algerijnse speler van Raja Casablanca, weigert het shirt van zijn team te dragen tijdens de wedstrijd tegen AS FAR in de Afrikaanse Champions League. Op het shirt staat namelijk de volledige kaart van Marokko, inclusief de Sahara.
Bouzok heeft de clubleiding laten weten dat hij niet wilde meespelen, melden bronnen aan Le360. Hij wilde naar verluidt de woede van de Algerijnse autoriteiten vermijden door het shirt met de kaart van Marokko te dragen.
Lees ook: Algerijnse speler in conflict met Raja Casablanca
Raja moet het nu stellen zonder zijn sterspeler in de wedstrijd tegen AS FAR. Een tegenvaller voor de club, die momenteel tiende staat in de Marokkaanse competitie. Sinds zijn komst van Paradou AC vorig seizoen was Bouzok een belangrijke speler. Hij werd topscorer met 14 doelpunten en hielp Raja aan de 13e landstitel.
De vleugelspeler riskeert disciplinaire straffen voor zijn weigering om te spelen. Raja dreigt zo een van zijn beste spelers te verliezen, want de Algerijnse voetballer is niet van plan om wedstrijden te spelen in het shirt met de kaart van Marokko.
Lees ook: Zware boete voor Algerije in shirt-rel met Marokko
Dit incident herinnert aan de weigering van USM Algiers om tegen RS Berkane te spelen in de halve finale van de CAF Cup. Ook toen was de aanleiding het shirt van de Marokkaanse club, waarop de volledige kaart van Marokko stond. De Afrikaanse voetbalbond CAF verklaarde RS Berkane tot winnaar en gaf de Algerijnse club een boete van 40.000 dollar. Het Hof van Arbitrage voor Sport heeft nog geen uitspraak gedaan in deze zaak.
Moordproces Khadouj Ouad in Antwerpen: schoonfamilie "wist van niets"
Turkse textielgiganten zien redding in Marokko
Witte winterpracht in de Rif, recordkou (video)
Wedstrijd Marokko-Oman: hoe laat en op welke zenders?
Polisario waarschuwt Spanje voor Marokko: "Canarische Eilanden volgen!"
De Marseille-fout van 6 miljoen euro: Ounahi steelt show in Spanje!
Wedstrijd Marokko-Oman: hoe laat en op welke zenders?
De Marseille-fout van 6 miljoen euro: Ounahi steelt show in Spanje!
Marokko daagt Spanje uit: "Finale WK 2030 moet in Casablanca!"
Cristiano Ronaldo verrast moskeebezoekers met water
FIFA valideert: nieuwe spelers voor Marokko, ook Ajax-talent Aymean el Hani
PSV’er Ismaël Saibari nieuwe Koning van de eredivisie, 32 miljoen euro waard!
Marokkaanse Ghizlane Chebbak schrijft geschiedenis in Top 100
Lamine Yamal: "Marokko is ook mijn land!"