Journalist persagentschap MAP vermoord in Temara
Een journalist van het Marokkaans persagentschap MAP is woensdagavond dood aangetroffen in zijn woning in Temara.
30 mei 2017 - 17:30 - Marokko
Een journalist van het Algerijns blad Al Watan is maandag door de Marokkaanse autoriteiten het land uitgezet.
Djamel Alilat was in Marokko om de evenementen in de Rif te volgen. Hij werd uitgezet volgens de wet n° 02-03 over het verblijf van buitenlanders in het koninkrijk.
Volgens de autoriteiten in Nador had hij geen toestemming gekregen om als journalist in Marokko te werken.
Al Watan had zondag al op zijn website laten weten dat de journalist was gearresteerd. Djamel Alilat werd volgens de krant zondag rond 22 uur in Nador aangehouden.
Lees meer
Een journalist van het Marokkaans persagentschap MAP is woensdagavond dood aangetroffen in zijn woning in Temara.
Nawfal El Awamleh werkt al een tiental jaar als sportjournalist voor Medi 1 TV. De Marokkaanse televisiezender zou enkele dagen geleden hebben geeist dat hij zijn baard afschoor.
Hamid El Mahdaoui, journalist die enkele dagen geleden tot drie maanden gevangenisstraf en een boete van 20.000 dirham werd veroordeeld, gaat in hongerstaking.
Een groep activisten uit Béjaïa in het Algerijnse Kabylië, hebben een demonstratie georganiseerd uit steun met de betogers in de Rif.
Verslaggevers Zonder Grenzen heeft in een verklaring de misbruiken tegen journalisten die de protesten in het noorden van Marokko volgen aan de kaak gesteld.