25 juni 2014 - 16:12 - Wereld
Een filmpje waarin Algerijnen de vlag van Marokko proberen te verbranden, zorgt voor verontwaardiging. Deze daad blijkt een domme wraakpoging te zijn na het doelpunt van de Belgisch-Marokkaanse voetballer Marouane Fellaini tijdens het WK-wedstrijd België-Algerije (2-1).
Tijdens de viering van de overwinning van Algerije op Zuid-Korea, heeft een Algerijn voorbijgangers op straat uitgenodigd om de Marokkaanse vlag te verbranden. Slechts een handvol mensen ging daarop in.
Het groepje probeerde de Marokkaanse vlag tevergeefs in brand te steken met aanstekers, waarna ze hem haatvol op de grond gooiden en vertrapten. Ook dat bleek niet genoeg om hun haat te dempen. Ze scheurden de vlag uiteindelijk aan stukken.
Een andere Algerijn, presentator van een sportprogramma, heeft er niets beter op gevonden dan de overwinning van Algerije te wijden aan "onze broeders in de Westelijke Sahara". Hij voegde daaraan toe dat de "andere partij (Marokko dus) het boodschap wel zal begrijpen".
Gelukkig denkt niet iedereen op die manier en hebben de politieke geschillen tussen de twee landen nooit een schaduw geworpen op de broederlijke relaties tussen de volkeren. Voorbeeld hiervan is een foto van Algerijnse international Sofiane Feghouli met de Marokkaanse vlag.
Video van het incident
Marokko maakt einde aan belastingvrije import schapen
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning