Na Algerije exporteert nu ook Egypte smokkelbrandstof naar Marokko
De Egyptische autoriteiten hebben 25 ton pure benzine op een boot in de haven van Alexandrië in beslag genomen. De smokkelbenzine was bestemd voor Marokko.
31 december 2014 - 22:01 - Wereld
Ruim 10.000 liter brandstof bestemd voor Marokko werden door de Algerijnse douane in Tlemcen in beslag genomen.
De brandstof werd onderschept tijdens een routinecontrole tegen de smokkel op de grensstrook tussen Algerije en Marokko. In totaal werden 330 volle jerrycans in beslag genomen. De brandstof werd met ezels en vijf auto’s vervoerd.
Tlemcen is dé doorvoerstad van smokkelbrandstof bestemd voor de Marokkaanse markt. In de stad worden regelmatig smokkelaars gearresteerd en grote hoeveelheden brandstof in beslag genomen. In oktober had de douane ook al 7500 liter smokkelbrandstof in beslag genomen.
In de eerste zes maanden van het jaar hebben de Algerijnse autoriteiten volgens officiële cijfers 500.000 liter smokkelbrandstof onderschept.
Lees meer
De Egyptische autoriteiten hebben 25 ton pure benzine op een boot in de haven van Alexandrië in beslag genomen. De smokkelbenzine was bestemd voor Marokko.
Algerijnse autoriteiten hebben besloten om de grenzen met Marokko van een elektronisch bewakingssysteem te voorzien.
De Algerijnse douanediensten hebben nabij de grensstad Tlemcen ruim 30.700 liter smokkel benzine onderschept die voor Marokko bestemd waren.
De Spaanse douane heeft in de nacht van zaterdag op zondag in de regio van Almeria een zeilboot met ruim 10 ton drugs uit Marokko onderschept.
Algerije zou hebben besloten om onbeperkte verblijfsvergunningen voor Marokkanen en Tunesiërs af te schaffen. Dat melden Algerijnse en Tunesische media deze week.