4 april 2017 - 14:30 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten zijn van strategie veranderd in een poging om de opstand in de regio van Al Hoceima te sussen.
Na meerdere plaatselijke verantwoordelijken te hebben ontslagen, waaronder de gouverneur van de provincie Al Hoceima, hebben de autoriteiten nieuwe verantwoordelijken afkomstig uit de regio benoemd.
Volgens Dalil Rif werd onder meer de regionale verantwoordelijke van het ministerie van Gezondheid vervangen door een Riffijn. Ook de directeur van het provinciaal ziekenhuis in Al Hoceima werd door iemand uit de regio vervangen. Dezelfde bron bericht dat in de komende weken meer benoemingen worden verwacht.
In Al Hoceima wordt er sinds de dood van visboer Mohsin Fikri wekelijks tegen de autoriteiten gedemonstreerd. Soms lopen de demonstraties uit in rellen tussen betogers en de politie. Ondanks de aankondiging van miljarden investeringen in de regio en de berechting van de verantwoordelijken van de dood van Mohsin Fikri houden de protesten aan.
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf