Zoeken

Al Hoceima: 20 Hirak-demonstranten veroordeeld

13 december 2017 - 12:40 - Marokko

Geschreven door Said A.

Het hof van beroep in Al Hoceima heeft dinsdagochtend twintig demonstranten tot gevangenisstraffen veroordeeld voor hun deelname aan de protesten van de Hirak beweging in de stad.

Persagentschap EFE vernam van gerechtelijke bronnen dat 14 mensen tot twee jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. Drie beklaagden werden tot twee jaar en half, twee anderen tot drie jaar en een laatste demonstrant tot één jaar celstraf veroordeeld.

Allen werden schuldig bevonden aan het verstoren van de openbare orde, verzet tegen de ordediensten en deelname aan een verboden demonstratie.

Gisteren werden ook 18 jonge demonstranten in Al Hoceima in bewaring gesteld voor hun vermeende deelname aan incidenten in Imzouren maandagavond. Onder hen bevinden zich twaalf minderjarigen.

Lees meer

Marokko: opnieuw gevangenisstraffen voor Hirak gevangenen

Het hof van beroep in Al Hoceima heeft maandagavond zes activisten van de Hirak protestbeweging tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld.

Marokko: tot drie jaar celstraf voor terrorisme

De criminele kamer bij het hof van beroep in Salé heeft donderdag vier verdachten tot gevangenisstraffen veroordeeld voor terrorisme.

Opnieuw Rif-activisten tot celstraffen veroordeeld

Ondanks een relatieve terugkeer van de kalmte in het noorden van Marokko blijft de justitie haar werk doen. Woensdag werden 22 demonstranten uit Al Hoceima veroordeeld.

Hirak Al Hoceima: tot zes jaar celstraf voor demonstranten

De rechtbank van eerste aanleg in Al Hoceima heeft woensdag zes demonstranten van de Hirak protestbeweging tot gevangenisstraffen veroordeeld.

20 jaar celstraf voor Hirak-activisten

De rechtbank van Eerste aanleg in Al Hoceima heeft twee activisten van de Hirak protestbeweging tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor brandstichting in een gebouw van de...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team