26 juni 2018 - 16:41 - Sport
Ajax Amsterdam heeft toegekend fout te hebben gehandeld bij de behandeling van Abdelhak Nouri toen hij in juli vorig jaar onwel werd tijdens een wedstrijd in Oostenrijk.
De algemeen directeur Edwin van der Sar bevestigde dat maandag tijdens een persconferentie.
"Het komt erop neer dat de behandeling van Abdelhak op het veld in Oostenrijk in juli 2017 niet adequaat was. Wij erkennen dan ook aansprakelijkheid voor de gevolgen daarvan. Als eerste wil ik op deze plaats de familie Nouri onze verontschuldigingen aanbieden voor het feit dat wij zo laat ons standpunt hebben gewijzigd", verklaarde een emotionele Van der Sar.
"Lange tijd waren wij als directie, maar ook onze medische staf, ervan overtuigd dat Abdelhak de best mogelijke zorg kreeg op het veld. Als daar dan door toonaangevende cardiologen, na grondige bestudering van de omstandigheden, anders tegenaan wordt gekeken, komt dat hard aan. Ook al hebben wij zelf op deze third opinion aangedrongen."
"Het nieuws kwam hard binnen en voelt nog steeds als een enorme schok. Uiteraard het allermeeste voor de familie", leest men in de verklaring dieop de website van Ajax werd gepubliceerd.
De cardiologen oordeelden het volgende over de behandeling van Nouri:
1. Men was onvoldoende gericht op het meten van de hartslag, de circulatie en een eventuele reanimatie, en had lange tijd focus op het vrijmaken van de ademweg van Abdelhak.
2. De aanwezige defibrillator had eerder ingezet moeten worden om zodoende een beter beeld van de situatie te krijgen.
3. De behandelaars hadden na het vrijmaken van de ademweg een moment van reflectie moeten inlassen, omdat de situatie niet verbeterde.
Celstraf na aanrijding kleine Ghita op strand in Marokko
Slimme truc met notaris gebruikt om miljoenen aan belasting te ontduiken in Marokko
Handlangers drugsbaron Mohamed Amra door Marokko uitgeleverd
Marokko stopt met woonvergunningen voor onafgebouwde huizen
Azzedine Ounahi in impasse
"Marokkaan weet wat gezond is, maar doet er te weinig mee"
Azzedine Ounahi in impasse
Ihattaren heeft nieuwe club, blijft in Nederland op vraag van familie
Moeilijke periode voor Marokkaanse internationals
Wedstrijd Marokko-Zambia: om hoe laat en op welke zender
Romantische vakantie Adil Rami in Marokko eindigt in ziekenhuis
Hakim Ziyech is terug
Marokko strijdt om supertalent Ayyoub Bouaddi
Achraf Hakimi reageert voor het eerst op beschuldiging van verkrachting