9 augustus 2018 - 12:50 - Wereld
Ahmed Marcouch stelt tijdens een bezoek aan Madrid in Spanje het slachtoffer te zijn geworden van etnisch profileren.
De burgemeester van Arnhem werd tijdens een tussenstop in Madrid "zonder aanleiding" door de politie gecontroleerd. Marcouch was op weg naar Marokko met zijn gezin.
Ahmed Marcouch vertelde aan persagentschap EFE dat hij rond 20:30 uur aan het winkelen was met zijn gezin, toen twee agenten hen tegenhielden. "Opeens riepen twee agenten: ’Hé meneer’. We moesten stoppen en onze paspoorten laten zien. Zonder enige aanleiding maakten ze er foto’s van. Ik vroeg hen dat niet te doen omdat we niets verkeerds hadden gedaan en ze er het recht niet toe hadden, maar ze gingen gewoon door. Op mijn vraag of er een concrete aanleiding was of dat het om etnisch profileren ging, gaven ze geen antwoord", zegt Marcouch.
Het voormalig Kamerlid werd een kwartier lang gecontroleerd. De agenten weigerden te zeggen waarom ze hem controleerden en wilden ook hun identificatienummer niet geven. Marcouch is er zeker van dat de controle gebaseerd was op zijn "Arabisch uiterlijk" en die van zijn familie.
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje
Ouders in zee verdwenen Medhi Narjissi bezoeken rampplek in Zuid-Afrika
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken