Marokkaanse vrouwen in Dubai veroordeeld voor gijzeling en foltering
Vijf Marokkaanse vrouwen werden eerder deze week in Dubai schuldig bevonden aan ontvoering, gijzeling en marteling. Ze werden tot 2 en 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
11 juni 2016 - 22:27 - Marokko
In het Marokkaanse Taza zijn eerder deze week vier politieagenten tot een gevangenisstraf veroordeeld voor marteling met de dood tot gevolg.
Persagentschap EFE vernam van de mensenrechtenorganisatie AMDH dat de vier agenten schuldig werden bevonden aan het doodmartelen van een arrestant.
De hoofdverdachte kreeg 10 jaar gevangenisstraf. Hij werd tevens schuldig bevonden aan vervalsing van bewijzen. Zijn drie medeplichtigen kregen elk vijf jaar celstraf. Zeven andere agenten die in dezelfde zaak terechtstonden werden vrijgesproken.
Het slachtoffer verkocht Marokkaans gebak in een café toen hij werd gearresteerd. Hij werd kort na zijn arrestatie met verwondingen over het hele lichaam naar het ziekenhuis gebracht, waar hij overleed aan een inwendige bloeding. Forensisch onderzoek toonde aan dat hij ernstig was mishandeld, wat tot zijn dood leidde.
Lees meer
Vijf Marokkaanse vrouwen werden eerder deze week in Dubai schuldig bevonden aan ontvoering, gijzeling en marteling. Ze werden tot 2 en 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
De politie heeft woensdag in Soek Larbaa het vuur geopend op drugshandelaren. De agenten werden met messen bedreigd volgens de nationale veiligheidsdienst DGSN.
De rechtbank van Guelmim heeft twee mannen tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld voor homoseksualiteit.
De rechtbank van Casablanca heeft een onderzoek bevolen naar zes agenten na de dood van een jongeman op een politiebureau in de metropool vorige maand. Negen agenten werden...
De rechtbank van Marrakech heeft eerder deze week een kapper tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor de moord op zijn 20-jarige minnares.