Zoeken

ADM verdedigt prijsverhoging snelwegpas in Marokko

7 augustus 2025 - 14:40 - Marokko

©

Marokkaanse snelweggebruikers die de Jawaz-pas gebruiken, hebben te maken gekregen met een flinke prijsstijging. De nationale snelwegmaatschappij ADM geeft uitleg, maar de argumenten worden als ’onovertuigend’ bestempeld.

ADM heeft de prijs van de Jawaz-pas verhoogd van 50 dirham met een tegoed van 40 dirham, naar 80 dirham zonder tegoed. Volgens een officiële bron binnen het bedrijf, die met L’Opinion sprak, was het oorspronkelijke plan altijd om de pas voor 100 dirham te verkopen. Dit was om het elektronisch tolheffen te stimuleren. Vijf jaar lang werd de prijs verlaagd tot 80 dirham, een bedrag dat onder de werkelijke aanschafkosten lag. ADM betaalde het verschil om de pas voor iedereen toegankelijk te maken.

Lees ook: Dure Jawaz-snelwegpas: onvrede groeit in Marokko

Deze strategie was succesvol. Er zijn tot op heden meer dan 2 miljoen passen verkocht. Dit zorgde ervoor dat 60 procent van alle voertuigen de pas gebruikt, en bij professionele vrachtwagens loopt dit percentage zelfs op tot 80 procent. Door dit succes was het volgens ADM noodzakelijk om per september 2024 terug te keren naar de oorspronkelijke prijs van 100 dirham. Dit tarief is volgens de maatschappij representatief voor de werkelijke kosten en moet de continuïteit en kwaliteit van de dienstverlening waarborgen, evenals technologische investeringen financieren.

Lees ook: Marokko onder vuur om chaos op snelwegen

Ondanks de officiële prijs van 100 dirham, heeft ADM per 1 juli 2025 een zomeraanbieding gelanceerd. Hiermee wordt de prijs tijdelijk vastgesteld op 80 dirham. Het doel is om de kosten voor de gebruikers te verlagen en de klanten te behouden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team