24 april 2013 - 17:51 - Cultuur
Een documentaire over het leven van Abdellah Taia, gemaakt door Ayoub El Aiassi, wordt op 3 mei in première getoond in Casablanca. In "Abdellah Taia ou la nudité du je" probeert El Aiassi de complexe wereld van de homoseksuele schrijver te begrijpen.
Door de soms gevoelige scènes is de film verboden onder de 16 jaar, meldt de maker aan onze Franse versie Bladi.net. Ook vertelt hij ons dat zijn film werd goedgekeurd door het Marokkaanse Cinematografisch Centrum.
In Marokko blijft homoseksualiteit een taboe-onderwerp, en is strafbaar met zes maanden tot drie jaar gevangenis. De Gerechtigheid en Ontwikkeling Partij, die een gematigde islam bepleit, meent dat "homoseksualiteit in de openbare ruimte een uitdaging is voor de religie en een schending voor de morele waarden".
Abdellah Taia zegt zelf heel trots te zijn, "als eerste Marokkaan die zijn homoseksualiteit naar buiten bracht". In 2014 hoopt de schrijver zijn film "L’armée du salut", (Het Leger des Heils) te mogen tonen in Marokko. Hij vertelt er zijn homoseksualiteit en zijn jeugd in Marokko.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set