3 februari 2013 - 12:40 - Marokko
Premier Abdelilah Benkirane heeft kwaad bloed gezet bij Marokkaanse Amazigh bewegingen. Hij verklaarde maandag in het Parlement dat "Imazighen eenvoudige mensen zijn die weinig eten en hun tijd doorbrengen met zingen en dansen op het ritme van de bendir".
Deze uitspraken vielen niet in goede aarde bij Amazigh-bewegingen, die deze zondag gaan betogen tegen de discriminerende houding van PJD-regeringsleden ten opzichte van Imazighen.
Amazigh-activisten begrijpen niet waarom Benkirane hun zaak steeds op folkloristische wijze aanhaalt. Ook de "systematische vijandigheid" van PJD-ministers staat hen niet.
Aan Annahar vertelde Amazigh-activist Ahmed Adghirni dat het gedrag van de PJD-regering verrassend was. Bijna alle leden van het secretariaat van de PJD zijn namelijk Imazighen.
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie