5 mei 2025 - 10:00 - Marokko
De aartsbisschop van Rabat wil geen paus worden. Terwijl het conclaaf voor de verkiezing van de nieuwe paus op woensdag 7 mei begint en zijn naam genoemd wordt als een van de meest waarschijnlijke kandidaten, heeft de aartsbisschop van Rabat laten weten geen interesse in het pausschap te hebben.
Mgr Cristóbal López Romero is duidelijk: "Als ik gekozen word, vlucht ik naar Sicilië," verklaarde hij aan de Italiaanse krant Il Messaggero. "Ik heb absoluut geen ambitie. Ik zou me nooit in die rol kunnen voorstellen," aldus de 72-jarige kardinaal, die bekend staat om zijn ideeën die dicht bij die van de overleden paus Franciscus liggen. De Spaanse prelaat is van mening dat "het willen besturen van de Kerk als paus een teken is van een probleem in het hoofd, psychologisch, of van een onbehagen in het hart." Hij beschouwt het als een zware verantwoordelijkheid. "Willen paus worden toont aan dat je niet begrijpt wat het inhoudt of dat je gedreven wordt door een machtswellust," voegde de aartsbisschop van Rabat eraan toe.
Lees ook: Koning Mohammed VI ontvangt de aartsbisschop van Rabat
Deze uitspraak komt op een moment dat er normaliter grote discretie heerst over de namen van mogelijke toekomstige pausen. De naam van de opvolger van paus Franciscus zal bekend worden na het conclaaf dat woensdag begint. 133 kiesgerechtigde kardinalen zullen zich in de Sixtijnse Kapel opsluiten om de nieuwe paus te kiezen. Een tweederdemeerderheid is vereist.
Lees ook: Christenen beschermd onder Hassan II én Mohammed VI
Zaterdag werd tijdens een bijeenkomst van kardinalen de wens geuit voor een "toekomstige profetische paus" en dat de Kerk zich niet in zichzelf mag opsluiten, maar "licht moet brengen in de wereld die wanhopig hoop nodig heeft," aldus Matteo Bruni, directeur van de persdienst van het Vaticaan.
Pedocriminaliteit in kerk: vragen over rol Aartsbisdom Rabat
Gestolen BMW van bijna twee ton bij Marokkaanse grens onderschept
Zes uur duisternis: zonsverduistering van de eeuw komt naar Marokko
Lamine Yamal: "Zwijg, Marokkaan, zonder jouw zoon zou je sokken op straat verkopen"
Grote protesten in Noord-Marokko: "Stem van de straat laten horen"
30 dagen: zo dwingt de Marokkaanse fiscus slapende bedrijven tot regularisatie
Pedocriminaliteit in kerk: vragen over rol Aartsbisdom Rabat
Zes uur duisternis: zonsverduistering van de eeuw komt naar Marokko
Grote protesten in Noord-Marokko: "Stem van de straat laten horen"
Tankstations eisen einde aan ’parallelle hel’ in Marokko
Politie treedt hard op tegen jeugdprotesten in Marokko, tientallen arrestaties
Val van drugsbaron Younes El Ballouti, opgepakt in shishacafé in Tanger
Air Arabia opent directe route Tanger-Rotterdam
Prinses Lalla Asmaa viert verjaardag, een leven in dienst van zieke kinderen