Zoeken

Zefzafi en Hirak-kompanen in hongerstaking voor Gaza

13 augustus 2025 - 17:10 - Marokko

©

Vanuit hun cel in de gevangenis van Tanger 2 hebben Nasser Zefzafi en vijf andere kopstukken van de Marokkaanse Hirak-beweging een protestactie gelanceerd. Ze zijn voor 48 uur in hongerstaking gegaan, niet voor hun eigen situatie, maar om de aandacht te vestigen op het lot van burgers in internationale conflictgebieden.

In een verklaring, openbaar gemaakt via de broer van Nabil Ahamjik, kondigen de activisten aan dat ze vanaf woensdag weigeren te eten of te drinken. De actie is een protest “tegen het onvermogen van de internationale gemeenschap om haar verantwoordelijkheid te nemen tegenover de aanhoudende genocidale misdaden” en “uit solidariteit met de slachtoffers van het hongerbeleid in Gaza en Soedan.”

Lees ook: VN-rapporteur doet mee aan campagne voor vrijlating Nasser Zefzafi

De zes stakers – naast Zefzafi en Ahamjik ook Mohamed Jelloul, Mohamed Haki, Samir Ighid en Zakaria Adahchour – verwijzen naar de nijpende humanitaire situatie in onder meer Gaza. Volgens recente cijfers van het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid zijn daar al meer dan 200 mensen, onder wie tientallen kinderen, omgekomen door ondervoeding.

Lees ook: Amerikaanse politici eisen vrijlating Nasser Zefzafi

De Hirak-beweging, die in 2016 en 2017 protesteerde voor sociale en economische ontwikkeling in de Rif-regio, heeft nog steeds veel aanhang, met name onder Marokkanen in Europa.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team