Zoeken

Zangeres Ruby flopt keihard op Mawazine

22 juni 2025 - 09:40 - Cultuur

©

Het optreden van de Egyptische zangeres Ruby op het Nahda-podium in Rabat tijdens het Mawazine muziekfestival, is vrijdagavond op veel kritiek gestuit. Haar eerste concert op het prestigieuze festival wordt door het Marokkaanse publiek als "teleurstellend" bestempeld, en leidde tot een golf van onvrede op sociale media.

Veel Marokkanen uitten hun teleurstelling over de artistieke performance van Ruby, die zij "meer spectaculair dan muzikaal" vonden. Het publiek vond dat Ruby niet aan hun verwachtingen had voldaan, met name omdat ze grotendeels in playback optrad in plaats van live te zingen. Op sociale media stroomden de commentaren binnen. Voor Marokkaanse internetgebruikers getuigt de keuze voor playback bij een eerste optreden in Marokko van "minachting voor het publiek van een prestigieus festival zoals Mawazine".

Lees ook: Kader Japonais negeert boycot en treedt toch op in Marokko

Hoewel sommigen Ruby’s kleding, die als "gedurfd en ongepast" werd ervaren, en haar danspassen, die als "uitdagend" werden beoordeeld, bekritiseerden, erkenden anderen de artieste haar "vrijheid in haar artistieke expressie en de keuze van haar performancestijl".

Lees ook: 50 Cent in Marokko

Weer anderen vonden dat het optreden van de Egyptische artieste "niet paste bij een internationaal festival dat culturele diversiteit viert". Zij spraken van "het promoten van een verleidelijk imago ten koste van de kwaliteit van de muzikale performance". Sommige internetgebruikers riepen de organisatoren van het "Mawazine"-festival op om rekening te houden met de smaak van het Marokkaanse publiek bij de selectie van artiesten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team