10 oktober 2025 , 12:00 - Fouad Badel - Sport
Het Marokkaans elftal U20 heeft een belangrijke zege behaald op het Wereldkampioenschap in Chili. De Atlaswelpen hebben zich na een spannende achtste finale verzekerd van een plek bij de beste acht van het toernooi. Deze prestatie is een zeldzaamheid, aangezien het slechts de derde keer in de geschiedenis van het Marokkaanse jeugdvoetbal is dat de kwartfinale wordt bereikt.
In de nacht van donderdag op vrijdag stond Marokko tegenover Zuid-Korea en stapte het veld af als winnaar met een score van 2-1. De ploeg kreeg al vroeg in de wedstrijd een duw, toen in de achtste minuut de Koreaanse verdediger Shin de bal in eigen doel werkte. Dit verschafte Marokko een snelle voorsprong.
Lees ook: Woede in Spanje na ’vernedering’ door Marokko op WK-U20
Ondanks de vroege goal bleef de confrontatie in evenwicht. Zuid-Korea probeerde de gelijkmaker te forceren, maar de Marokkaanse verdediging stond sterk, met doelman Benchaouch als betrouwbare sluitpost. Het was uiteindelijk Marokko dat de marge verdubbelde in de tweede helft. Yassir Zabiri kopte in de 58e minuut raak en bracht de stand op 2-0.
Lees ook: Marokko boekt zege op Brazilië op WK, gaar naar achtste finale
De spanning keerde nog even terug toen Zuid-Korea laat in de wedstrijd, via een strafschop, de aansluitingstreffer maakte. Deze late treffer kon de uitslag echter niet meer veranderen. Met deze overwinning plaatst Marokko zich dus voor de derde keer voor de kwartfinales van dit kampioenschap. In de volgende ronde wachten de Verenigde Staten als tegenstander.
Paus Leo XIV aan katholieken: "Wees niet bang voor de islam"
Minister clasht met PJD over revolutie, parlementszitting geschorst
Tanden praten: Zó leefde de reuzen-baviaan in Marokko
Nador: 1,4 miljard dirham aan Marchica Med-projecten van start
Bus en vrachtwagen botsen in Marokko, meerdere slachtoffers
Marokkaanse justitie eist confrontatie in zaak Jonathan Harroch
Marokkaanse Ghizlane Chebbak schrijft geschiedenis in Top 100
Lamine Yamal: "Marokko is ook mijn land!"
WK 2026: zo hoog schat de supercomputer Marokko in
Marokko A’ arriveert in Qatar als topfavoriet voor Arab Cup
Marokko vecht tegen de klok: omgeving stadion Agadir lijkt woestijn
Afrika Cup 2025: Marokko-Algerije rivaliteit bereikt kookpunt
Zorgen nemen toe bij Marokkaans elftal vlak voor Afrika cup
Lamine Yamal: hoe Marokko de strijd tegen Spanje verloor