28 januari 2025 - 15:30 - Marokko
De marathon van Marrakech is afgelopen zondag overschaduwd door een schandaal. Door een gebrek aan openbare toiletten langs het parcours moesten sommige deelnemers hun behoefte in het openbaar doen. Beelden hiervan zijn massaal gedeeld op sociale media en hebben geleid tot verontwaardiging bij de lokale en regionale autoriteiten, evenals bij verschillende organisaties.
Samir Koudar, de president van de regio Marrakech-Safi, wijst de organisatoren van de marathon aan als verantwoordelijken voor deze situatie. Verschillende critici vinden echter dat de verantwoordelijkheid breder gedeeld moet worden. Ook de burgemeester van de stad, Fatima Zahra Mansouri, en Koudar zelf zouden volgens hen aansprakelijk zijn.
Lees ook: Marrakech onder vuur door toiletcrisis
Mensenrechtenactivist Mohamed El Harouali, coördinator van de regio Marrakech-Safi voor het Nationaal Observatorium voor de bestrijding van corruptie en de bescherming van publieke middelen, noemt de zaak een "schande" voor de stad. In een verklaring aan Achkayen hekelt hij de nalatigheid van de organisatoren van het sportevenement en het gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel bij de autoriteiten.
Lees ook: Nieuwe strandtoiletten in Nador... na afloop zomerseizoen
Op sociale media uiten mensen kritiek op het gedrag van de deelnemers, maar velen wijzen ook op het gebrek aan openbare toiletten langs het parcours.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Vermiste Class40 Acrobatica raceboot duikt op in Marokko
Lichaam onbekende man spoelt aan in Tanger
Marokkaanse drone schakelt Polisario-leden uit