Marokko geen veilig land volgens België
België heeft opnieuw geweigerd om Marokko op de lijst van "veilige landen" te zetten. Het besluit werd afgelopen vrijdag tijdens een ministerraad genomen.
- België
De Amerikaanse autoriteiten hebben twee namen toegevoegd op de zwarte lijst van "internationale terroristen". Het gaat om Siddhartha Dhar, Brit van Indische afkomst, en Abdelatif Gaini, een Belgische Marokkaans die voor Daesh is gaan vechten.
Abdelatif Gaini zou vanuit het conflictgebied regelmatig contacten hebben met aanhangers van Daesh in Groot-Brittannië.
Onder hen Mohamad Ali Ahmed en Hamza Ali. Beiden werden in 2016 in Groot-Brittannië schuldig bevonden aan terroristische activiteiten.
Volgens een verklaring van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse zaken is de kans daarom groot dat hij terroristische misdaden heeft gepleegd of zal plegen.
Lees meer
België heeft opnieuw geweigerd om Marokko op de lijst van "veilige landen" te zetten. Het besluit werd afgelopen vrijdag tijdens een ministerraad genomen.
Oussama Atar, één van de breinen van de aanslagen in Parijs en Brussel, is in het Iraaks-Syrisch gebied omgekomen.
Een man van Marokkaanse afkomst is dinsdagochtend in het Spaanse Murcia gearresteerd op verdenking van apologie van het terrorisme en indoctrinatie.
De Belgische vice Premier en minister van Buitenlandse zaken was op werkbezoek in Algerije waar hij met Algerijnse verantwoordelijke over de veiligheid, immigratie en strijd...
Vier Marokkanen worden door de Amerikaanse autoriteiten gezocht voor hun banden met de terroristische organisatie Daesh.