11 januari 2025 - 15:30 - Marokko
De Syrische gemeenschap in Marokko roept op tot herstel van de diplomatieke banden tussen beide landen.
In een interview met TelQuel vraagt een vertegenwoordiger van de gemeenschap aan de Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Assaad Hassan el-Chibani, om de Syrische ambassade in Rabat te heropenen.
Lees ook: Marokko en Syrië herstellen contact na val Bashar Al-Assad
De vertegenwoordiger benadrukt dat Syrië zijn beslissing om de Polisario-beweging te erkennen moet herzien. Deze beweging streeft naar onafhankelijkheid voor de Sahara, een gebied dat Marokko als deel van zijn grondgebied beschouwt. De erkenning van het Polisario door Syrië druist in tegen het Marokkaanse standpunt over de eenheid en soevereiniteit van het koninkrijk.
Lees ook: Marokko steunt nieuw Syrië
De Syrische gemeenschap in Marokko, waaronder academici en zakenmensen, ziet een herstel van de diplomatieke banden als een kans om de broederlijke banden tussen de Syrische en Marokkaanse bevolking te versterken. De vertegenwoordiger wijst op de historische solidariteit van Marokko met Syrië, zoals de Marokkaanse deelname aan de Jom Kippoeroorlog in 1973 en de steun aan Syrische vluchtelingen sinds 2011.
Unieke vondst: dinosaurustanden uit Marokko onderschept
Schapen, runderen en geiten uit Australië naar Marokko
Marokko: "Beschuldigingen over zwerfhonden leugens"
Walid Regragui bekijkt nieuwe spelers in Europa
Mathieu Nayis "kapper van de celebs" nu ook in Marokko
Saïda Fikri rekent af met corrupte muziekwereld
Schapen, runderen en geiten uit Australië naar Marokko
Marokko: "Beschuldigingen over zwerfhonden leugens"
Mathieu Nayis "kapper van de celebs" nu ook in Marokko
Marokko neemt controle over onderhoud militaire vliegtuigen
John reist naar Marokko voor gestolen telefoon met babyfoto’s
Tienermeisje sterft door lachgas in Marokko
Koning Mohammed VI terug in Marokko na verblijf in Emiraten
Bouw mega-ontziltingsinstallatie van start in Nador