13 september 2012 - 13:47 - Wereld
De Moslimexecutieve van België heeft 280.000 euro toegekend gekregen van minister van Justitie Annemie Turtelboom. Deze subsidie wordt bekritiseerd doordat er een gerechtelijk onderzoek loopt tegen de Moslimexecutieve.
De instelling dat sinds januari met een nieuwe ploeg werkt, is aangeklaagd door ontslagen medewerkers voor valsheid in geschrifte bij de rechtbank in Brussel, meldt De Tijd. Onderzoekers bezochten hierover in mei de kantoren van de Moslimexecutieve.
Volgens een woordvoerster van het ministerie van Justitie, is deze steun bedoeld voor het uitbetalen van de imams en het betalen van de telefoon-, verplaatsing- en huurkosten van de Moslimexecutieve. De instantie zit in de financiële problemen omdat ze sinds januari geen staatssteun meer kreeg.
De Moslimexecutieve dat alle moslims van België moet vertegenwoordigen, is intern verdeeld door onenigheden tussen de verschillende moslimgemeenschappen, maar ook door de invloed van buitenlandse ambassades in België.
De instantie actief sinds 1999 in België, was in 2007 ook al het onderwerp van een gerechtelijk onderzoek wegens boekhoudkundige onregelmatigheden.
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje
Ouders in zee verdwenen Medhi Narjissi bezoeken rampplek in Zuid-Afrika
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken