Turkije kent nationaliteit toe aan Marokkaan die omkwam bij staatsgreep Istanboel
Turkije heeft postuum de burgerschap toegekend aan een Marokkaan die tijdens de staatsgreeppoging omkwam toen hij de tanks van het leger wilde tegenhouden.
17 juli 2016 - 13:30 - Marokko
Marokko heeft in een verklaring van het ministerie van Buitenlandse zaken bezorgd gereageerd op de mislukte staatsgreep in Turkije.
Het koninkrijk verwerpt « het gebruik van geweld om de gevestigde regimes te veranderen » en roept op tot « het behoud van de constitutionele orde » in Turkije. Dat leest men in de door persagentschap MAP gepubliceerde verklaring.
Marokko stelt tevens gehecht te zijn aan « het behoud van de stabiliteit in het broederlijk islamitisch land ».
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag na uren onzekerheid de macht weer opgeëist. Hij noemde de poging een « verraderlijke daad » en beschuldigde de in Amerika verblijvende imam Fethullah Gülen ervan achter de staatsgreep te zitten.
Bij de mislukte staatsgreep vielen ruim 265 doden en 1440 gewonden. Ook werden bijna 3000 coupplegers gearresteerd.
Lees meer
Turkije heeft postuum de burgerschap toegekend aan een Marokkaan die tijdens de staatsgreeppoging omkwam toen hij de tanks van het leger wilde tegenhouden.
Bij de staatsgreeppoging tegen de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan vrijdagavond is een Marokkaanse man omgekomen.
Televisiezender RT Arabic besteedt in onderstaande reportage aandacht aan de staatsgreep tegen wijlen Koning Hassan II in 1972. De mislukte putsch werd gepleegd door Generaal...
Royal Air Maroc heeft een derde Boeing Dreamliner ontvangen. Het toestel landde afgelopen zaterdag op de Mohammed V luchthaven in Casablanca.
Bij een zwaar verkeersongeval in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in het zuiden van Frankrijk drie Marokkanen omgekomen. Zes anderen raakten gewond.