17 juli 2016 - 13:30 - Marokko
Marokko heeft in een verklaring van het ministerie van Buitenlandse zaken bezorgd gereageerd op de mislukte staatsgreep in Turkije.
Het koninkrijk verwerpt « het gebruik van geweld om de gevestigde regimes te veranderen » en roept op tot « het behoud van de constitutionele orde » in Turkije. Dat leest men in de door persagentschap MAP gepubliceerde verklaring.
Marokko stelt tevens gehecht te zijn aan « het behoud van de stabiliteit in het broederlijk islamitisch land ».
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag na uren onzekerheid de macht weer opgeëist. Hij noemde de poging een « verraderlijke daad » en beschuldigde de in Amerika verblijvende imam Fethullah Gülen ervan achter de staatsgreep te zitten.
Bij de mislukte staatsgreep vielen ruim 265 doden en 1440 gewonden. Ook werden bijna 3000 coupplegers gearresteerd.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees