Recordaantal arrestaties in Marokko in december
In de loop van december werden ruim 37.000 mensen door de politie gearresteerd in Marokko. Dat laat de nationale veiligheidsdienst DGSN in een nieuwe verklaring weten.
- Marokko
De Spaanse politie heeft afgelopen donderdag een groot drugsnetwerk opgerold. De leden van het netwerk gebruikten helikopters om hasj vanuit Marokko naar Spanje te smokkelen.
Twintig leden van het netwerk werden door de Guardia Civil gearresteerd. Bij de anti-drugsactie weren ook twee helikopters in beslag genomen. Een Oekraïense piloot die voor het netwerk werkte, had in zijn geboorteland ervaring opgedaan door voor de brandweer nachtvluchten uit te voeren.
In een verklaring laat de Spaanse politie weten dat één van de helikopters ’s nachts zonder licht boven de Straat van Gibraltar was gespot. De Oekraïense piloot, de co-piloot en een derde man werden kort daarop in een natuurpark in Andalusië gearresteerd. Aan boord van de helikopter werd 615 kilo hasj gevonden.
De tweede helikopter werd kort daarop in de buurt teruggevonden. Het toestel was in het bos verstopt. Onderzoek leidde de politie tot de zeventien andere verdachten.
Lees meer
In de loop van december werden ruim 37.000 mensen door de politie gearresteerd in Marokko. Dat laat de nationale veiligheidsdienst DGSN in een nieuwe verklaring weten.
Marokko heeft eind vorig week opnieuw een drugsnetwerk opgerold. De organisatie was actief in meerdere steden en zou banden hebben met de terreurbeweging Islamitische staat.
De lichamen van drie vermiste bemanningsleden van een Spaanse legerhelikopter werden voor de kust van Marokko teruggevonden.
De Marokkaanse gendarmerie heeft afgelopen weekend in de regio van Chefchaouen 3,2 ton drugs onderschept. Dat meldt de gendarmerie in een verklaring aan persagentschap MAP.
De Spaanse politie heeft de hand gelegd op vijf jachtboten met een dubbele bodem bestemd voor de drugssmokkel. De boten werden in de regio van Cadiz onderschept.