Zoeken

Snelwegennetwerk Marokko: nieuwigheden voor 2016

29 december 2015 - 20:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

In de loop van 2016 zullen in Marokko nieuwe snelwegen worden geopend. Het land plant ook de aanleg van nog meer nieuwe snelwegen.

De langverwachte ringweg van Rabat gaat naar verwachting eind 2016 open. De nieuw tuibrug over de Bouregreg rivier, onderdeel van de ringweg, is reeds klaar. De brug zal samen met de nieuwe ringweg worden geopend.

In 2016 zullen ook de aanlegwerken van de snelweg tussen El Jadida en Safi snel vorderen met een nieuwe investering van 600 miljoen dirham. De snelweg moest volgens planning in 2015 openen maar werd uiteindelijk uitgesteld naar 2016. Een nieuwe uitstel is niet onmogelijk omdat de werken nog maar tot 40 procent gevorderd zijn.

Uiteindelijk zal ook de snelweg tussen Casablanca en Berrechid worden uitgebreid naar drie keer drie rijstroken. Ruim 40.000 voertuigen gebruiken dagelijks deze weg.

Lees meer

Marokko verhoogt belastingaftrek voor invoer auto’s 60-plussers

De Marokkaanse overheid heeft in de nieuwe begrotingswet voor 2016 de belastingaftrek voor 60-plussers die een auto willen importeren verhoogd naar 90% van de nieuwwaarde.

Eerste beelden nieuwe tuibrug Rabat

De nieuwe tuibrug van Rabat is bijna klaar. Medias24 bezocht de site en filmde de grootste tuibrug in Afrika. De brug wordt 950 meter lang en is onderdeel van de nieuwe ringweg...

Ringweg Rabat nog dit jaar open

De 42 kilometer lange ringweg van Rabat wordt nog voor het einde van het jaar geopend. Dat meldt minister Aziz Rebbah van Vervoer.

Hadj 2016 kost 46.000 dirham voor Marokkanen

Het Marokkaanse ministerie van Islamzaken heeft de prijs van de Hadj voor 2016 bekendgemaakt. Dit jaar zullen pelgrims 46.922 dirham moeten betalen om de bedevaart te verrichten.

Opening ringweg Rabat binnen "enkele weken"

De nieuwe ringweg van Rabat wordt in de komende weken geopend. Dat liet onderminister Najib Boulif van Vervoer weten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team