24 oktober 2018 - 13:20 - Wereld
Fouad Belkacem heeft dinsdag zijn Belgische nationaliteit verloren na een besluit van het hof van beroep in Antwerpen.
De ex-leider van de omstreden beweging Sharia4Belgium schoot volgens de rechtbank ernstig tekort in zijn verplichtingen als Belgische burger. Hij heeft nu enkel nog de Marokkaanse nationaliteit.
Belkacem zit momenteel een celstraf uit voor meerdere delicten, waaronder het leiden van een terroristische organisatie, met name Sharia4Belgium. Hij komt pas in mei 2027 vrij.
"Ik ga nu samen met hem bekijken wat we nog verder kunnen ondernemen. Cassatieberoep behoort tot de mogelijkheden en daarna het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg. (...) Voor zijn familie zou dat een ramp zijn en voor hem nog een grotere. In dergelijke landen zijn de democratische waarden soms ver zoek. Ik ga een uitwijzing dan ook aanvechten met alles wat in mijn macht ligt.", verklaarde zijn advocate Liliane Verjauw na de uitspraak van de rechtbank.
Staatssecretaris voor Asiel en Migratie Theo Francken heeft via zijn woordvoerder al laten weten alles te willen doen om Belkacem onmiddellijk na zijn gevangenisstraf België uit te zetten.
Plastisch chirurg Hassan Tazi binnenkort voor de rechter in Casablanca
Chico vertelt over vergismoord op zijn broer door Mossad
Familie verdronken Imane reageert na nieuwe ongevallen bij Zenne
Spanje wil gebouw van stad Tanger onteigenen
Jaloezie van Algerije jegens Marokko is niet nieuw
Egypte: speciaal visum Marokkaanse toeristen
Sihame El Kaouakibi reageert in podcast op Let’s Go Urban-schandaal
Marengo-kroongetuige Nabil B. zit zonder advocaat
Spaanse hotels willen Marokkanen aanwerven
Journalisten veroordeeld voor chantage Koning Mohammed VI
Hostess Ryanair verkoopt loterijkaartjes op vlucht Madrid-Tanger (video)
Iraanse drones van Polisario bedreiging voor Marokko
Europees Parlement: Marokko schonk verblijven in La Mamounia
Presentatrice Siham Raijoul bevestigt racisme bij NOS Sport