24 oktober 2018 - 13:20 - Wereld
Fouad Belkacem heeft dinsdag zijn Belgische nationaliteit verloren na een besluit van het hof van beroep in Antwerpen.
De ex-leider van de omstreden beweging Sharia4Belgium schoot volgens de rechtbank ernstig tekort in zijn verplichtingen als Belgische burger. Hij heeft nu enkel nog de Marokkaanse nationaliteit.
Belkacem zit momenteel een celstraf uit voor meerdere delicten, waaronder het leiden van een terroristische organisatie, met name Sharia4Belgium. Hij komt pas in mei 2027 vrij.
"Ik ga nu samen met hem bekijken wat we nog verder kunnen ondernemen. Cassatieberoep behoort tot de mogelijkheden en daarna het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg. (...) Voor zijn familie zou dat een ramp zijn en voor hem nog een grotere. In dergelijke landen zijn de democratische waarden soms ver zoek. Ik ga een uitwijzing dan ook aanvechten met alles wat in mijn macht ligt.", verklaarde zijn advocate Liliane Verjauw na de uitspraak van de rechtbank.
Staatssecretaris voor Asiel en Migratie Theo Francken heeft via zijn woordvoerder al laten weten alles te willen doen om Belkacem onmiddellijk na zijn gevangenisstraf België uit te zetten.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België