Ramadan begint op donderdag 17 mei in Marokko
De maand Ramadan begint morgen, donderdag 17 mei, in Marokko. Dat heeft het ministerie van Habous en Islamitische zaken vanavond bevestigd.
22 mei 2018 - 18:40 - Marokko
Is de Ramadan geldig wanneer men de vijf dagelijkse gebeden niet verricht? De vraag wordt elk jaar opnieuw gesteld.
Kort voor de Ramadan verklaarde de Marokkaanse prediker Abu Hafs dat het vasten geldig was, ook voor mensen die niet bidden.
"De vijf zuilen van de islam zijn niet met elkaar verbonden. Niet bidden heeft geen invloed op het vasten. Niet bidden tijdens de maand Ramadan maakt het vasten niet ongeldigd", verklaarde Abu Hafs toen.
Maar wat denken Marokkanen ervan? Lesiteinfo vroeg het hen. Video!
Lees meer
De maand Ramadan begint morgen, donderdag 17 mei, in Marokko. Dat heeft het ministerie van Habous en Islamitische zaken vanavond bevestigd.
Ramadan is vandaag begonnen in Marokko en in de meeste Europese en Arabische landen. Maar hoe beleven Marokkanen het vasten?
Volgens astronomische berekeningen zal de Ramadan dit jaar op donderdag 17 mei beginnen in Marokko. Voor het vasten worden de werkuren in de openbare dienst aangepast.
Mooi initiatief van de universiteit van Tetouan. Tijdens de maand Ramadan zullen studenten een ftor aangeboden krijgen aan 1,40 dirham.
In Agadir heeft de imam van de Taddourt moskee in de wijk Benskraoui op zondag 10 minuten te vroeg tot het gebed opgeroepen, waardoor honderden mensen te vroeg het vasten...