23 april 2016 - 16:30 - Economie
Marokko gaat de douanekosten op de invoer van eieren verlagen om de prijs op de markten te doen dalen. Een ei kost vandaag de dag ongeveer 1,5 dirham, 50 procent duurder dan een maand geleden.
De maatregel wordt door minister Mohamed El Ouafa van Algemene zaken en Bestuur gedragen. De regering vreest een tekort aan de veel verbruikte eieren tijdens de Ramadan.
Volgens Al Massae zullen, als de maatregel wordt goedgekeurd, 4000 ton eieren goedkoper het land worden ingevoerd.
Het ministerie wenst dezelfde maatregel toe te passen op de invoer van ajuinen. Een kilo ajuin kost in Marokko gewoonlijk minder dan 3 dirham. Door het droog weer was de oogst dit jaar echter heel slecht waardoor de prijs per kilo nu rond 18 dirham draait.
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven