Zoeken

Voldoende schapen en stabiele prijzen voor Eid al-Adha in Marokko

20 september 2013 - 11:29 - Economie

Geschreven door Laila A.

Vleesproducenten in Marokko laten weten dat het aanbod van schapen ruim voldoende is om de vraag te dekken voor het Offerfeest. Ongeveer 7 miljoen dieren zijn beschikbaar terwijl de vraag wordt geschat op 6,5 miljoen.

De Marokkaanse vereniging van vleesproducenten meldt dat 2013 een positief jaar is met een ruime vleesproductie, en zelfs een lichte overaanbod.

De prijs van schapen van hogere kwaliteit zal daarentegen naar schatting met 5% stijgen, met name door een lagere aanbod. Dieren van hogere kwaliteit worden tussen 7000 en 10.000 dirham per stuk verkocht en zijn minder gevraagd.

Hammou Ouhalli van de Federatie rood vlees, bevestigt dat de prijzen stabiel zullen blijven voor Eid al-Adha. Dit komt volgens hem door de vele geboorten, maar ook door de stabiele prijs van beestenvoer dit jaar.

Het ministerie van Landbouw moet de prijzen en het aanbod in de komende weken bevestigen. Professionelen vragen aan de afdeling een betere organisatie van de sector en de regulatie van de distributie.

Het Offerfeest wordt op 15 oktober verwacht. Het ministerie van Islamzaken moet de datum nog bevestigen.

Lees meer

Koninklijk paleis Marokko schenkt schapen aan regering

Het Koninklijk paleis in Marokko gaat ter gelegenheid van het Offerfeest, schapen schenken aan alle regeringsleden. Ook de vertrekkende minister krijgen een schaap.

Vlees extra duur met komst Offerfeest in Marokko

Ruim twee weken na het einde van de Ramadan, blijft vlees extra duur in Marokko. In de groothandel kost schapevlees tot 85 dirham en rundsvlees tot 70 dirham de kilo. Ook wit...

Marokko ontvangt ruim 7 miljoen toeristen in 8 maanden

Tussen januari en augustus hebben 7,2 miljoen buitenlandse toeristen Marokko bezocht, 7% meer dan vorig jaar (6,5 miljoen).

Honderden geneesmiddelen binnenkort goedkoper in Marokko

Een prijsverlaging van ruim duizend geneesmiddelen is in de komende weken in Marokko gepland. Dat meldt het ministerie van Gezondheid.

Eid-ul-Adha op 15 oktober in België

Eid-ul-Adha wordt dit jaar op 15 oktober gevierd in België. Dat laat de Raad van Theologen via de Moslimexecutieve van België weten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team