16 augustus 2024 , 06:00 - Laila Amraoui - Sport
Marokkaanse burgeractivisten zijn een online campagne gestart om de voorzitters van sportbonden die geen medailles behaalden op de Olympische Spelen in Parijs te ontslaan. De hashtag wordt massaal gebruikt op sociale media.
De initiatiefnemers vinden dat de voorzitters verantwoordelijk zijn voor de tegenvallende prestaties van de Marokkaanse atleten en willen dat ze plaatsmaken voor nieuwe leiders. Ze delen foto’s van de betreffende voorzitters en bekritiseren hun beleid. Op X noemde een internetgebruiker deze bestuurders "dinosaurussen" en hekelde hun lange zittingsperiodes. "Maak plaats voor een patriottische en competente jeugd om Marokko weer succesvol te maken. We zijn jullie gezichten en herhaaldelijke, beschamende mislukkingen zat," schreef hij.
Lees ook: Nawal El Moutawakel haalt hard uit naar Olympische atleten
Een andere gebruuker wees op de negatieve balans van Marokko op de Olympische Spelen in Parijs en riep atleten in andere sporten op een voorbeeld te nemen aan de prestaties van het Marokkaanse voetbalteam. "Als we het Spanje en Frankrijk zo moeilijk kunnen maken in het voetbal, waarom kunnen we dat dan niet in andere sporten?"
Lees ook: Parlement bespreekt slechte prestaties Marokko op Olympische Spelen
Tot nu toe zijn er nog geen voorzitters afgetreden of ontslagen. Een internetgebruiker merkte op dat waarschijnlijk alleen een paar technische directeuren het veld zullen moeten ruimen, waarna alles weer bij het oude blijft. Marokko sloot de Olympische Spelen in Parijs af met slechts twee medailles: brons voor het olympisch voetbalteam en goud voor atleet Soufiane El Bakkali op de 3000 meter steeplechase.
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Zakaria El Ouahdi kiest familie boven carrière