22 maart 2025 - 14:40 - Wereld
Uit onderzoek van bureau Regioplan en de Universiteit Utrecht, in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, blijkt dat discriminatie van moslims in Nederland een hardnekkig en steeds meer genormaliseerd probleem is. De onderzoekers constateerden dat moslims in alle lagen van de samenleving discriminatie ervaren, zowel in persoonlijk contact als door instituties.
Het onderzoek, gebaseerd op een literatuurstudie en gesprekken met Nederlandse moslims, belangengroepen, experts en beleidsmakers, toont aan dat de ervaringen met discriminatie geen incidenten zijn, maar een patroon vormen. Vooral jongere generaties moslims voelen zich niet als volwaardig onderdeel van de samenleving gezien, wat het risico met zich meebrengt dat zij de verbinding met Nederland verliezen.
Lees ook: Nederland faalt: moslims massaal gediscrimineerd
De respondenten van de studie spreken van wantrouwen onder medeburgers en een toenemende negatieve beeldvorming. De populariteit van de PVV wordt door velen gezien als een bevestiging van het gevoel niet geaccepteerd te zijn.
Lees ook: Cryptogeld als beloning voor geweld tegen moslims
Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) en staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) hebben toegezegd met een ’krachtig vervolg’ op het onderzoek te komen. Rabin Baldewsingh, de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme, benadrukt de urgentie van het probleem en roept het kabinet op tot concrete maatregelen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Witte ooievaar na zes eeuwen terug in Engeland dankzij Marokko
Ruim 700 ton gifafval uit Marokko onderschept in Thailand
Lockdown-hel in België, Marokkaan voor de rechter
Spanje betaalt voor halal maaltijden Marokkaanse militairen
Prinses Lalla Hasnaa op presidentieel diner (video)
Spaanse boeren hekelen "verborgen deal" EU-Marokko
Grootste winteraanbod ooit van Jet2 met focus op Marokko