22 maart 2025 - 14:40 - Wereld
Uit onderzoek van bureau Regioplan en de Universiteit Utrecht, in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, blijkt dat discriminatie van moslims in Nederland een hardnekkig en steeds meer genormaliseerd probleem is. De onderzoekers constateerden dat moslims in alle lagen van de samenleving discriminatie ervaren, zowel in persoonlijk contact als door instituties.
Het onderzoek, gebaseerd op een literatuurstudie en gesprekken met Nederlandse moslims, belangengroepen, experts en beleidsmakers, toont aan dat de ervaringen met discriminatie geen incidenten zijn, maar een patroon vormen. Vooral jongere generaties moslims voelen zich niet als volwaardig onderdeel van de samenleving gezien, wat het risico met zich meebrengt dat zij de verbinding met Nederland verliezen.
Lees ook: Nederland faalt: moslims massaal gediscrimineerd
De respondenten van de studie spreken van wantrouwen onder medeburgers en een toenemende negatieve beeldvorming. De populariteit van de PVV wordt door velen gezien als een bevestiging van het gevoel niet geaccepteerd te zijn.
Lees ook: Cryptogeld als beloning voor geweld tegen moslims
Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) en staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) hebben toegezegd met een ’krachtig vervolg’ op het onderzoek te komen. Rabin Baldewsingh, de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme, benadrukt de urgentie van het probleem en roept het kabinet op tot concrete maatregelen.
Marokko bespreekt legalisering vijgenalcohol "mahia"
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!
Chaos en frustratie na 24 uur-vertraging Marokko-vlucht Ryanair
Marokko pakt internetpredikers aan
Woedende Conte bestormt veld en wil Ayoub El Kaabi te lijf gaan (video)
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss
Opvallende trend: Marokkanen verkiezen Spaanse stranden