Zoeken

Mohammed VI "heel gehecht aan joods Marokkaanse tradities"

18 januari 2020 - 12:50 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Koning Mohammed VI bezocht afgelopen woensdag "Bayt Dakira" in Essaouira, een spirituele ruimte gewijd aan het behoud van het joods-Marokkaans erfgoed.

H24info ontmoette Joseph Israël, groot rabbijn en leider van de joodse gemeenschap in Casablanca en vroeg hem zijn mening over het bezoek van de koning aan "Bayt Dakira".

Volgens de rabbijn wilde de Koning met zijn bezoek, als leider van de gelovigen bewijzen dat hij heel erg gehecht is aan het joods-Marokkaans erfgoed. De monarch mist ook nooit een kans om de joden van Marokko aan te moedigen om te werken voor de bescherming van dit erfgoed.

Joseph Israël legde aan het medium uit dat "Bayt Dakira" een heel symbolische plek is voor tolerantie en een vreedzaam samenleven tussen de moslims, joden en christenen.

Lees meer

Woedende Koning Mohammed VI laat villa’s en hotels slopen

Koning Mohammed VI bezocht vorige week het toeristisch complex "Taghazout Bay" in de regio van Agadir en reageerde heel ontevreden op de bouwwerken.

Marokko: autoriteiten nemen voor het eerst deel aan Chanoeka

De Marokkaanse autoriteiten hebben in Casablanca voor het eerst aan de viering van Chanoeka deelgenomen om hun steun te betuigen aan de joodse gemeenschap.

Israëlische president heeft dankwoordje voor Koning Mohammed VI

Het bezoek van Koning Mohammed VI aan de oude medina van Essaouira afgelopen woensdag, blijft voor bewondering zorgen.

Koning Mohammed VI bezoekt kroonprins Abu Dhabi

Koning Mohammed VI heeft begin deze week een bezoek gebracht aan de kroonprins van Abu Dhabi in zijn residentie in Rabat.

Koning Mohammed VI ontvangt de aartsbisschop van Rabat

Koning Mohammed VI heeft woensdag de aartsbisschop van Rabat, Cristobal Lopez Romero, in zijn paleis in de hoofdstad ontvangen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team