Hirak-activisten krijgen gratie van Koning Mohammed VI
Koning Mohammed VI heeft ter gelegenheid van Eid ul-Adha gratie verleend aan meerdere Riffijnse activisten van de Hirak beweging.
18 augustus 2018 - 12:30 - Marokko
Vier minderjarige sympathisanten van de Hirak-beweging die tijdens demonstraties in Al Hoceima werden gearresteerd, zijn ter gelegenheid van Eid ul-Adha vrijgelaten.
De vier jongens hebben van de autoriteiten toestemming gekregen om de feestdagen met hun families door te brengen. Dat bevestigde hun advocaat Abdelmajid Azaryah.
Volgens de raadsman diende hij afgelopen maandag een verzoek in bij het hof van beroep in Al Hoceima waarin hij vroeg om de jongeren toestemming te geven om het Offerfeest thuis door te brengen, wat de rechter accepteerde.
Lees meer
Koning Mohammed VI heeft ter gelegenheid van Eid ul-Adha gratie verleend aan meerdere Riffijnse activisten van de Hirak beweging.
Voor het Offerfeest zijn dit jaar in Marokko 8,1 miljoen dieren beschikbaar. Dat is 48% meer dan de verwachte vraag.
Meerdere Marokkaanse en Algerijnse families hebben ter gelegenheid van Eid ul-Adha bij de gesloten grens tussen Marokko en Algerije afgesproken.
Mosâb Ouchen, een tiener die werd vervolgd voor zijn vermeende deelname aan de demonstraties van de Hirak-beweging in Al Hoceima, werd dinsdag vrijgesproken.
Vijf maanden na hun veroordeling tot straffen gaande tot 20 jaar gevangenis, wordt de zaak van 53 Hirak-activisten, waaronder Nasser Zefzafi, deze week in beroep behandeld.