23 oktober 2024 - 22:10 - Marokko
Zes leden van de Marokkaanse hulptroepen zijn door het hof van beroep in Rabat veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf voor corruptie en drugssmokkel.
Naast de gevangenisstraf kreeg ieder van hen ook een boete van 100.000 dirham en moeten ze gezamenlijk 27 miljoen dirham schadevergoeding betalen aan de burgerlijke partij, meldt Barlamane.
Lees ook: Malafide militairen gearresteerd in Nador
De zes militairen werden beschuldigd van medeplichtigheid aan drugshandel. Vijf andere leden van dezelfde eenheid, actief in Nador, kregen 10 jaar celstraf voor het lekken van gevoelige informatie en betrokkenheid bij de organisatie van drugssmokkel naar het buitenland. De verdachten, onderdeel van een militaire eenheid die de grenzen bewaakte, zouden een oogje hebben dichtgeknepen bij grootschalige smokkeloperaties.
Lees ook: Lieutenant en zeven soldaten opgepakt in Nador
Op last van het Openbaar Ministerie zet de onderzoeksrechter het onderzoek voort naar financiële misdrijven, machtsmisbruik en wanbeheer van publieke middelen. Deze aanklachten zouden kunnen leiden tot extra straffen voor de veroordeelden.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd