Marokko: honderdtal fraudeurs betrapt op politie examen
Tijdens het politie examen van vorig weekend in Marokko werden 96 valsspelers betrapt. Dat bericht de nationale veiligheidsdienst DGSN.
- Marokko
De Marokkaanse politie heeft een onderzoek gestart naar meerdere leerlingen die werden betrapt op fraude tijdens het baccalaureaat examen.
In totaal worden 49 leerlingen in het land ervan verdacht vals te hebben gespeeld tijdens de eindexamens dit jaar.
Volgens een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN werden 43 leerlingen op heterdaad betrapt en werden 45 mobiele telefoons, 5 koptelefoons en een Ipod in beslag genomen.
Zestien jongeren werden in bewaring gesteld en één leerling werd onder toezicht vrijgelaten. Alle andere verdachten werden vrijgelaten maar aangeklaagd voor examenfraude.
De DGSN bericht ook over 21 andere leerlingen die ervan worden verdacht via sociale media te hebben vals gespeeld. Een onderzoek is aan de gang.
Lees meer
Tijdens het politie examen van vorig weekend in Marokko werden 96 valsspelers betrapt. Dat bericht de nationale veiligheidsdienst DGSN.
Een Hirak-activist aan wie Koning Mohammed VI gratie heeft verleend, is op eigen initiatief naar de gevangenis teruggekeerd... om er zijn baccalaureaat examen af te leggen.
De politie heeft vrijdagavond in Casablanca een ontvoering en een gijzeling voorkomen. Drie verdachten werden gearresteerd en 2 miljoen dirham in beslag genomen.
Een Nederlandse man is woensdag door de politie in Marrakech gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht iemand voor 100.000 dirham te hebben willen oplichten.
De politie heeft woensdag in de regio van Nador in het noorden van Marokko een grote drugssmokkel kunnen tegenhouden. Ruim 12,8 ton hasj werd onderschept.